| Edy9516 a întrebat:

Am o problema cu Laptopul,cam toate jocurile imi sacadeaza,dupa cateva secunde/minute, mai ales GTA 4 merge ce merge apoi sacadeaza dupa isi revine si tot asa.
Fifa 14, fifa 15, Far Cry 3 la fel...:(
Desi cand am instalat prima data windowsul fifa 14.nfs rivals mergeau perfect,Dar nu am sters niciodata tot de pe HDD, decat partitia cu win.
http://postimg.org/image/4e7dnrr9h/
http://postimg.org/image/4fhbh6t39/
Placa video: AMD RADEON HD 8750M-2GB DDR3.

-O fii din cauza ca am multa memorie ocupata pe HDD, in jur de 600GB?
-Va rog ajutati-ma dau FUNDA!

2 răspunsuri:
| Kreefy a răspuns:

Da, si memoria ocupata aiurea pe HDD poate fi o problema.
Anumite jocuri cer o anumita memorie, cum ar fi GTA IV, cere minimum 16gb spatiu pe disc, dar aia este minim, tu trebuie sa ia in jur de 100-120gb ca sa iti mearga perfect, mai ales pe windowsu tau nu ar trebui sa ai probleme.
Atunci cand reinstalezi windows-ul incearca sa bagi pe cd/dvd/stick tot ce ai de valoare si sa reinstalezi complet.
Sa iti spun mai pe scurt ce se intampla.
Jocuri/Programe etc ce ai tu prin alte partitii care nu le-ai instalat, au un mic program si in Windows, care le actioneaza sau isi ia date, daca ai vazut Windows-ul cu timpul creste in memorie, de la 500-600mb ajunge si la 200gb...E bine ca atunci cand reinstalezi sa o faci pana la capat, stergi TOT!
Daca mai ai probleme si dupa ce reinstalezi cu totul, lasa un raspuns aici si am sa caut niste programe sa te pot ajuta.

| Edy9516 explică (pentru Kreefy):

Ok,am inteles.La Gta 4 nu ar fi o problema ca am HDD de 1T, mai am liber vreo 400GB...nush o sa sterg tot si o sa las un raspuns.