| NeluCurcanuuuu a întrebat:

Am o problema cu niste virusi. Cand deschid calculatorul si bag parola se blocheaza.Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Un antivirus bun merge in astfel de situatii. Si eu am avut o astfel de problema. Se bloca si cand dadeam click dr. la un fisier. Pentru astea trebuie instalat un nou windows, deoarece antivirusul dezinfecteaza si sterge toate fisierele suspecte, troieni etc., dar nu si toate filele din Windows. Daca nu ai windows pe dvd bootabil poti instala ccleaner, dar cum ti-am zis mai devreme, degeaba iti verifica tot sistemul daca nu mai are ce salva. Daca ai fisiere si date importante pe pc poti sa incerci cu un antiv bun(kaspersky cu trial license sau eset nod 32) iar daca nici asa nu ti se pot dezinfecta fisierele, atunci cel mai bine e Format all si Reinstall o noua copie a windows-ului. Zic asta pentru ca daca ti-s imposibil de devirusat, iti vor afecta pc fis alea dupa ce le copiezi si rulezi(programele, sau deschizi fisiere personale) si o vei lua iarasi de la capat. Acum si mie imi merge mult mai bine. Succes!

1 răspuns: