| catalin542000 a întrebat:

Salut, am o problema cu OBS. Cand filmez un joc (orice joc) dupa ceva timp de gameplay de filmat incepe sa imi faca framerate tot timpul desi nu imi arata deloc faptul ca pierd cadre pe secunde sau ca pierd din fps-uri. Fps-urile stau fix la 60 nu scad, nu pierd cadre pe secunda, internetul nu este de vina pentru ca este testat si nu scade din viteza si mai ales la un gameplay adica la o filmare nici nu ai nevoie de net ca la un live, am testat si pc-ul ca am crezut ca este din cauza lui, pur si simplu am scazut tot la low setarile din joc pentru ca le aveam pe ultra si degeaba, dupa m-am jucat cu setarile in OBS, ba main, ba high, ba low latency, ba high quality si tot degeaba.

Pc-ul meu este acesta:

CPU : Intel Core i7 6700K @ 4. 0Ghz
COOLER : Enermax Lepa AquaChanger 240
MB : GIGABYTE GA-H170-D3H
RAM : 16GB HyperX Fury DDR4 @ 2133Mhz
SSD : A-DATA Premier Pro SP900 128GB
HDD : WD Blue 1TB
GPU : ASUS GeForce GTX 1080 Turbo 8GB GDDR5X 256-bit
PSU : KeepOut FX900 900W
CASE : Deepcool Dukase v2
O.S. : Windows 10 X64 PRO

Am ultima versiune de windows, actualizari tot. Jocurile imi merg lunaaaaaa..., pe PC!
Dar pe obs este in framerate, ba chiar si in previzualizare fara sa filmez fasa sa fac nimic, doar am deschis obs-ul si atat, se vede cum merge in framerate.
Are momente si momente, alte dati merge perfect timp de 30 de minute sa zic si alte dati dupa acest timp o tine in framerate la greu. Nu stiu ce sa-i mai fac, m-am uitat la tutoriale de imi vine sa vomit, stiu sa iti zic orice **** de setare din obs ce face ea. Dar cauza framerate-ului "bunica" o mai stie.

Sper sa ma puteti ajuta!

DAU FUNDA!

1 răspuns:
| mudokins78 a răspuns:

Ce e mai exact obs?