| TurboBoost a întrebat:

Am o problema cu pc. Daca Google chrome este inchis, si accesez un link de la messenger, se deschide dar nu incarca nimic. Insa daca este deja deschis si dau pe link il incarca imediat. [ Aceeasi problema si pe Firefox ]

Dau funda happy

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Stabileste unul din browserele tale ca IMPLICIT si apoi linkurile se vor deschide cu browserul ales.
SETARE MOZILLA CA BROWSER DEFAULT (IMPLICIT) Daca ai winows XP intra in Satrt> Control Panel > Add or Remove Programs> dai la Set Program Access and Defaults > apesi pe custom> Chose a default web browser> si selectezi Mozilla Firefox, dupa care dai ok!
Daca ai windows Vista & 7 intra in Start\All Programs\Default Programs\Set your default programs.In fereastra din stanga dai click pe Firefox si apoi in fereastra din dreapta apesi pe Set this program as default, dupa care click pe OK.
La fel faci si cu Chrome. Alegi doar un browser (nu poti mai multe).
Bafta!

| TurboBoost explică (pentru neluL):

Problema este alta. este setat ca browser prestabilit. dar atunci cand vreau sa deschid un link din messenger de exp si chrome nu este deja pornit, acesta porneste dar se comporta ca si cum nu as avea internet. incarca la infinit, si nu ma lasa sa fac nimic. Daca chrome este deja pornit cand dau click pe link merge perfect.

| neluL a răspuns (pentru TurboBoost):

Poti sa-mi faci un print screen la desktop?
CUM FACI UN PRINT SCREEN? Te duci la pagina respectiva si apesi tasta PrtScr (dreapta sus)apoi deschizi Paint si dai ''Lipire''(sau Ctrl + V ) ->o sa-ti apara pagina acolo->dupa care o salvezi in format jpg sau png. Daca ai windows 7 mai ai si varianta unui mic program care il ai deja preinstalat ->SNIPPINGTOOL (il cauti in START). Acum pentru a obtine si un link pentru pagina respectiva incarci acea poza aici http://imgur.com/ si dupa incarcare iti va rezulta cateva linkuri (tu il copiezi pe al doilea din stanga sus -> Direct Link (email & IM)) si il postezi unde vrei tu (daca vrei sa arati poza cuiva ii trimiti acel link)
Bafta! (ma intereseaza desktopul... ceva in genul asta http://img690.imageshack.us/img690/4309/desktopjpg1jpg2.jpg )

| TurboBoost explică (pentru neluL):

Pentru ce iti trebuie poza la desktop?

| neluL a răspuns (pentru TurboBoost):

Sa vad data si ora comparativ cu ora si data reala.