| KirosenTalent a întrebat:

Am o problema cu pc`ul. Cand il deschid imi apar mai multe erori. Dar nu toate de odata. O eroare pe deschidere. Uitati erorile: 1. Error loading operating system. 2. A disk read error ocurred. Press ctrl+alt+del to restart. Si 3. reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key. Ieri mi-a mers sa intru. A mai facut putine figuri dar a mers. Dar astazi nu merge. De la ce sa fie? De la hard? Eu zic ca nu e de la hard. Sa fie oare de la windows? Astept niste solutii. Dau funda. Ms. Scz de categorie.

Răspuns Câştigător
| MCG a răspuns:

Eroarea numarul 1 spune tot."1. Error loading operating system." adica nu iti poate incarca sistemul de operare adica windows sau ce ai tu. apoi eroarea 2 " 2. A disk read error ocurred. Press ctrl+alt+del to restart. " calculatorul identifica ca nu poate citii sistemul de operare corect si iti cere sa restartezi. e normal findca el vrea sa mearga cat mai bine.si ajungem la 3. "3. reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key." adica iti cere cd-ul\dvd-ul sau stick-ul dupa care ai instalat sistemul de operare.insa degeaba il vei baga findca e problema din windows. Daca vrei un windows bun ia de aici.il am de 2 ani...si se imbunatateste mereu;)
http://kat.ph/......85393.html

1 răspuns:
| Plolice a răspuns:

Eu as reinstala windowsu sau as duce calculatoru la reparat ca acasa nu poti face multe ca poate mai trebuie schimbate piese