| CosminIonut77 a întrebat:

Salut, am o problema cu pc-ul. De ce cand pornesc pc-ul nu mi se aprinde monitorul? Mi se aprinde ledul albastru, apoi se face portocaliu si scrie power saving mode. Am schimbat cablurile de alimentare intre ele, am verificat fiecare cablu daca este bagat dar tot nu merge. Ce sa fac?

1 răspuns:
| EnvyU a răspuns:

Scoate placa video si baga monitoru in cea onboard, sa te uiti in spate unde poti baga mufa dupa ce scoti placa video. Daca tot nu merge, incearca fiecare modul de ram in parte, daca nici asa nu merge, atunci e posibil ca placa de baza sa se fi dus.