| Cristian_Razvan_1999 a întrebat:

Salut,am o problema cu telefonul am lag mare,am incercat sal dau reset, imi merge 2 zile bine si dupa iara am lag.Am de o saptamana telefonul.

Răspuns Câştigător
| YoChriss a răspuns:

Salut! Trebuie sa inchizi aplicatiile dupa ce iesi din ele. Tii apasat pe casuta pana iti apar mai multe aplicatii, si glisezi spre stanga sau spre dreapta. Apoi trebuie sa iti instalezi trei aplicatii: Clean Master, DU Speed Booster si Nova Launcher. Nova Launcher iti va face telefonul sa se miste mai bine prin meniu si widget-uri, iar Clean Master si DU Speed Booster curata ce nu trebuie din telefon. Ai grija sa setezi Nova Launcher sa se deschida intotdeauna. Funda?

1 răspuns:
| RaduTN a răspuns:

Nu mai sta pe 10 aplicaţii simultan, foloseşte aplicaţia Clean Master, scoate din efecte, nu mai înstala foarte multe aplicaţii de care nu ai nevoie.

Baftă!