| eneionut123 a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu android(Zte blade q maxi sau Orange reyo)....De cand am telefonul(1 an) a suferit multe din partea mea cum ar fi:root custom rom stock rom, etc



Dat astazi cand am incercat sa intalez un Update.zip(fisierele originale ale telefonului)am observat ca nu pot..am cautat pe net si imi spunea ca Licenta de Verificare A esuat...asta in modul Recovery cand voiam sa dau update.



Dupa acea am vrut sa instalez un Custom Recovery cu aplicatia Flashy de pe Google Market.Pentru telefonul meu nu exista Custom recovery dar am vazut pe forumul de la XDA ca un anume recovery(era acolo un buton de dowlnoad)ar functiona pe Orange Reyo...



Dupa ce am instalat Flashy si am descarcat acel custom recovery am vrut sa il instalz prin intermediu aplicatiei. Dupa ce sa instalat, aplicatia mi-a spus,, Your Custom Recovery has Installed succseful``(nu sunt sigur daca scria dar stiu ca a scris,, Succeseful Installed,,)



Dupa acea am vrut sa vad cum este Custom Recovery-ul care l-am instalat si cand am dat Restart la telefon in Recovery...nu mai intra in Modeul de Recuperare(recovery) si imi tot apare Logo-ul de la Orange apoi se Restarteaza singur dupa care apare din nou Logo-ul si asa face mereu...





Scuze de eventualele greseli de ortografie m-am grabit

Am incercat sa nu ma repet prin folosirea cuvintelor Recovery



Dau funda cine ma ajuta



am nevoie foarte rapid de ajutor