| CosmYn666 a întrebat:

Salut, am o problema cu un pc.
Daca intru intr-un joc, dupa 2 secunde incep toate ventilatoarele sa intre pe turbo si imi taie imaginea la monitor, credeti ca e un overheating la gpu sau cpu sau altceva?
Multumesc in avans

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Verifica voltajele sursei atunci, este posibil sa fie sursa obosita si in momentul cand creste consumul (gaming de ex) sa nu poata furniza amperajul corespunzator, sa intre in protectie si sa se stinga pc-ul. Daca ai cum sa faci rost de o alta sursa asa poti verifica cel mai simplu.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca pornesc toate ventilatoarele 100% se incalzeste foarte mult si intra in protectie si se stinge. Foloseste un program de monitorizare a temperaturilor gen hwmonitor si vezi unde este problema

| CosmYn666 explică (pentru Intruder19):

Salut, temperaturile sunt normale la gpu și cpu, am incercat cu un stress test, doar că nu apuc sa văd temperatura crescând că deja îmi taie imaginea.

| Intruder19 a răspuns (pentru CosmYn666):

Verifica voltajele sursei atunci, este posibil sa fie sursa obosita si in momentul cand creste consumul (gaming de ex) sa nu poata furniza amperajul corespunzator, sa intre in protectie si sa se stinga pc-ul. Daca ai cum sa faci rost de o alta sursa asa poti verifica cel mai simplu.