| Ben's_Gabriel_1995 a întrebat:

Am o problema de cand mi-am resetat bios-ul orice joc imi merge sacadat chiar si jocurile care imi mergeau bine inainte acum imi merg sacadat ajutati-ma va rog dau funda!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Mdah, genial. Ai auzit tu la coltul blocului ca daca resetezi biosu' o sa mearga totul bine. Pai ia si da-i load optimized defaults acuma. Daca nici dupa aia nu isi revine, trebuie' sa o iei la puricat optiune cu optiune. Foarte distractiv.

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Defineste mai exact "resetat biosul" si zi si DE CE ai facut asta.

| Ben's_Gabriel_1995 explică (pentru KodrutZ):

Am scos bateria bios-ului pentru ca atunci cand ma jucam orice joc imi mergea bine vreo 5 minute dupa mi se bloca numai mergea deloc problema asta mi-a aparut din senin si acele jocuri imi mergeau bine pana sa apara problema asta

| XPraFF a răspuns:

Ce sistem ai? Spune mai detaliat ca sa te pot ajuta...probabil s-au incurcat fire la placa video, e prea mult praf in carcasa, ai virusi, antivirusul tau nu e bun! Spune-mi ce sistem ai si iti spun problema!

| Ben's_Gabriel_1995 explică (pentru XPraFF):

Salut am un procesor Intel dual-core de 2.0 Ghz 1 gb ram 1 gb placa video si Bios-ul e GigaByte 945GCMX-S2 din 2007 am windows xp sp 3

| Ben's_Gabriel_1995 explică (pentru KodrutZ):

Adica trebuie sa setez din bios cpu host control

| Ben's_Gabriel_1995 explică (pentru KodrutZ):

Ajuta-ma ce trebuie sa fac mai exact te rog adica la ce optiuni trebuie sa umblu ca totul sa fie ca inainte

| Ben's_Gabriel_1995 explică (pentru KodrutZ):

Nu merge cu load optimized ajuta-ma

| KodrutZ a răspuns (pentru Ben's_Gabriel_1995):

NU stiu, ia-le una cite una. Posibil sa iti fi pus memoriile pe default si inainte sa fi fost setate manual, posibil sa se fi dat peste cap alte chestii... de asta zic ca trebuie' sa o iei singurel pas cu pas.

| Ben's_Gabriel_1995 explică (pentru KodrutZ):

Ok incerc sa vad poate rezolv ceva mersi mult

| KodrutZ a răspuns (pentru Ben's_Gabriel_1995):

Mdah, genial. Ai auzit tu la coltul blocului ca daca resetezi biosu' o sa mearga totul bine. Pai ia si da-i load optimized defaults acuma. Daca nici dupa aia nu isi revine, trebuie' sa o iei la puricat optiune cu optiune. Foarte distractiv.