| Nimeni1203 a întrebat:

Salut, am o problema la gta v si ma gandesc ca ma puteti ajuta, inainte sa imi cumpar gta v, am descarcat unul piratat, mergea perfect, fara nici un frame drop sau lag si mergea pe medium si high in unele setari in 40-50 fps, acum am primit cadou o cheie cu gta v de rockstar si cand l am descarcat si pe online si pe offline am numai frame dropuri dar daca stau pe loc am 40-50 fps ca pe cel piratat iar cand ma misc am numai frame dropuri va rog ajutati-ma, daca aveti nevoie de alte detalii va pot spune.

6 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

Ce procesor ai si cati rami? de asemenea ce windows folosesti? fiindca GTA 5 ruleaza destul de prost pe Windows 10, multi utilizatori au probleme cu frame dropuri chiar daca au PC-uri de gaming din cauza la Windows 10.

| Nimeni1203 explică (pentru DarthNiger):

Am un i3-7100 de 2. 4ghz, 4gb ram, si nVIDIA 920mx si am windows 10 cel optimizat care a aparut acum, am incercat gta v si pe windows ul mai vechi si tot asa facea acum vreau sa il incerc pe windows ul asta dar cred ca la fel o sa faca, gta v ul crackuit mergea mai bine si se zice ca cele originale ar trebui sa mearga mai bine decat cele crackuite dar e invers...

| DarthNiger a răspuns (pentru Nimeni1203):

Nu stiu ce sa iti spun sincer, probabil e din cauza update-urilor din moment ce versiunea originala ( presupun ca joci de pe steam) este updatata periodic si poate de aceea, cand ai jucat GTA 5 piratat ai jucat fara update-uri nu? gen prima versiune a jocului, daca ai facut asta atunci asta ar putea sa fie problema, cel putin asa cred, ai putea sa vorbesti cu cei de la Rockstar sa le trimiti un email sau ceva si sa te lamureasca.

| Nimeni1203 explică (pentru DarthNiger):

Am gta 5 pe rockstar social club nu pe steam si atunci cand am luat gta ul piratat nu stiu daca era cu update dar tutorialul respectiv era nou si poate era o versiune mai noua, acum am reinstalat windows ul, am facut update la drivere si merge mai bine gta 5 ul dar tot am frame dropuri si e cam enervant am 40-50 fps si cand ma misc am frame drop dar fps urile nu scad

| Teodor_Manole_1998 a răspuns:

Fa upgrade la driverele de la placa video. Iar dacă nici asta nu merge, și ai doar placa video dedicată, fa rost și de cea integrata..sau vice versa, ideea este sa le ai pe ambele. Am pățit și eu și așa am rezolvat

| Nimeni1203 explică (pentru Teodor_Manole_1998):

Am un 920mx si un i3-7100, am toate driverele la zi, mi am reinstalat windows ul si am sa incerc, dar daca mai ai niste sfaturi m-ar ajuta, o sa mai incerc si acum