| Dragos13ro a întrebat:

Salut!
Am o problema la metin 2 si nu reusesc sa o rezolv.
Cand intru in joc se glitchuieste ecranul. Jocul ruleaza perfect normal pefundal dar imaginea ia freez. Daca dau alt tab se actualizeaza imaginea si dupa ia freez iar.
https://imgur.com/a/RjUatHJ

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te rog, ia de reciteste si rescrie textul, ca nu exista in limba romana "glitchuieste", "tab" si nici "ia freez".

Cauza in dictionarul limbii romane, daca ai uitat cuvintele romanesti, desii ar trebui sa fii capabil sa scrii corect, doar mergi zilnic la scoala.

| Dragos13ro explică (pentru Violleta2022):

A deci tu esti acel tip de femeie pe care Americanii o numesc,,Caren'', banuiesc ca din lipsa de ocupatie iti versi frustrarile pe internet.
Nu ma asteptam ca,, Romgleza'' mea de balta sa supere pe cineva.
Daca am facut ceva gresit o sa astept ca moderatorii sa imi stearga intrebarea. Nu o sa iti fac tie pe plac si o sa las totul asa cum este.
,, By the way'' cand am scris,, alt tab'' ma refearam la comenzile de pe tastatura dar nivelul tau de inteligenta,, ridicat'' nu iti permite sa apesi pe tastele alea pentru ca nu sunt in dictionarul de romana.
?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dragos13ro):

Este rusinos sa vii aici, sa ai gura mare atunci cand ai dovedit ca nu esti incapabil sa scrii nici in limba materna si nici in engleza.
Dar si mai rusinos este ca nu ai bun simt cand ti se atrage atentia sa vorbesti frumos.
Pune mana serios si invata sa vorbesti corect si mai ales sa fii politicos, ca vei avea numai probleme in viata.

| AgentTorque a răspuns (pentru Violleta2022):

Pune si tu mana si iesi afara ca prea mult stai pe acest site laughing

| Dragos13ro explică (pentru Violleta2022):

E timpul sa iti faci o viata sociala si sa mai lasi internetul ca iti mananca toti neuronii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dragos13ro):

Te rog sa aplici sfatul asta tie, care esti copilas mic pe langa mine.
Eu sunt propirul meu stapan, avand propria mea firma, doar supraveghez oamenii si fac ce vreau cu timpul meu.

| Dragos13ro explică (pentru Violleta2022):

Poti avea cate afaceri vrei tu, mentalitatea proasta te strica. Din pacate nu mai sunt copilas, chair daca as mai vrea sa fiu. Si eu ma intretin singur si pot spune ca sunt propriul meu stapan.
Dar tot ce spui tu nu explica problema ta cu modul meu de a ma exprima pe acest site.
Daca vrei sa ai o viata sanatoasa incearca sa ignori tot ce nu te priveste.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dragos13ro):

Tie chiar nu-ti este rusine, asa-I?
Halal educatie ai primit de la parinti, rusine!

| AgentTorque a răspuns (pentru Violleta2022):

Crezi ca ii este rusine pe internet?
Nici mie numi ie rusine ca nu imi pasa loollo

| Dragos13ro explică (pentru AgentTorque):

Poti fi oricine in spatele tastaturii si unei poze fake. Nu o sa imi castige nimeni respectul in conditiile astea.
Nu indrazni sa vorbesti despre parintii mei si educatia pe care mi-au dat-o. Habar nu ai cine sunt eu si familia mea.
Spre deosebire de altii eu cum sunt in spatele tastaturii sunt si in realitate, daca nu era asa nu ma mai conectam cu adresa de Facebook pe acest site si faceam un cont fake.
Deja m-ai plictisit, nici nu stiu de ce iti mai raspund. Simt ca vorbesc cu un gard.
(ti-am dat replay tie pentru ca Jassmina mi-a dat ignor, josnic din partea unei persoane care sustine ca ne este superioara. a simtit ca o sa o fac de ras daca mai continua asa)

| AgentTorque a răspuns (pentru Dragos13ro):

Nu-i problema man happy

| iishrnika a răspuns:

Salut, ce configurație ai la pc/ laptop? Ți-ai făcut setările in fișierul de configurare pentru metin2? Mai ai alte aplicații deschise când rulezi metin2? Ai încercat modul borderless?

| Dragos13ro explică (pentru iishrnika):

Mi-am facut toate configurarile, am incercat toate modurile. Sistemul e irelevant, se intample pe un laptop cu placa video integrata dar si pe un sistem cu gtx 1050 8 gb ram i5 6400

| iishrnika a răspuns (pentru Dragos13ro):

Poate tu consideri ca e irelevant, dar de multe ori ceva este făcut greșit, drivere instalate la plesneala, updates prin 2019 vara ultima data instalate, sistem de operare fără suport de la creatori/utilizatori (anumite tipuri de so pe baza de Linux), am nevoie de toate detaliile pentru a ajunge la o concluzie logica, din păcate nu sunt argumentat nici cu darul premonitie și nici nu sunt atotștiutor.

| Dragos13ro explică (pentru iishrnika):

Acesta este sistemul.
https://www.emag.ro/......DZKJQ2BBM/
Ma incadrez pentru cerintele minime ale jocului, driverele sunt cele mai recente, am incercat si cu versiuni mai vechi.
Sistemul de operare: windows 8.1 pro x64 (6.3, build 9600)
Ma gandeam ca e incompatibil widows ul dar nu pe internet scrie ca e compatibil