| Petrescu_Daniel_1999 a întrebat:

Salut, am o problema la microfon, nu functioneza in aplicatii gen skype/voicechat, dar daca dau listen merge pe chrome merge si alte astea ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Skype are setari pentru sunet, microfon si webcam, care trebuie ajustate, pentru a recunoaste dispozitivul extern. Daca ai laptop, Skype foloseste microfonul incorporat, iar din setari trebuie sa-l alegi pe cel extern. Tot acolo poti face proba microfonului, sa testezi daca se aude sau nu.

| brrrrrrrrrghe a răspuns:

Mesteca cablul, la un prieten merge.