| Danciu_Vasile_1973 a întrebat:

Salut am o problema la pc, eroarea win 32 daca ati putea sa ma ajutati si pe mine cu ceva va raman recunoscator

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Cum se rezolva aceasta problema:
1 Trebuie sa faci o curatare in sistem (Cu antivirusul sau alte programe).
2 Te intrebi cum sa deschid aceaste programe daca nu merge sunt fisiere.exe?
Uite asa:
Click dreapta pe fisier=Properties=Compatibily
Bifezi:Run this program in compatibility mode for (Windows Xp Sp...). SI OK.

Dupa aceea faci o curatare prin tot sistemul tau.
Iar daca ai descarcat un fisier si de atunci a inceput sa mearga asa dezistaleazal si stergel.

Ti-am zis mai sus cauzele de la ce poate fii (asa in mare despre ce este vorba nu m-am bagat prea mult in detalii).

Daca vrei neaparat sa cureti calculatorul si nu ai antivirus descarca:
Kaspersky te ajuta sa rezolvi orice problema legata cu sistemul tau chiar daca ai virusi sau alte probleme la o curatare totala (iti rezolva orice problema de sistemul tau).

Mult Succes!

Cel mai bun raspuns nu uita sa dai Funda la sfarsit.

6 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Aceea eroare apare la:
->conexiunea la internet pica, si nu mai poti reconecta decat dupa un restart (dai dublu click pe icoana de conectare, apare fereastra de conectare pentru o fractiune de secunda dupa care dispare).
->display-ul normal al temei windows pe care o folosesti se schimba in cel de Windows classic
->pica placa de sunet si nu mai auzi nimic
->placa video.

Lasam asta cum rezolvi problema acuma fac cateva 2 etape.
I
1 Mergi in Taskbar si dai Start -> Run
2 In fereastra care apare scrii: regedit.Se va deschide Registry Editor.
3 Cauti urmatoarea cheie (key) in registri:
HKEY_LOCAL_MACHINE -> System -> CurrentControlSet -> Services -> NetBT

Dai click pe Parameters. Acolo ai o cheie pe nume TransportBindName. Dai dublu click pe ea si stergi ce ai la Value data, lasand gol (deci nu pui nici o alta valoare).

II (Al doilea pas).
1.Tot in Registry Editor navighezi pana la urmatoarea intrare (tot acolo).
HKEY_LOCAL_MACHINE -> Software -> Microsoft -> OLE

2.Dai click pe OLE si vei gasi acolo o cheie cu denumirea: EnableDCOM
Dai dublu click pe ea si la Value data stergi Y si pui N.

Ultimul lucru cel mai usor din toate dai un restart la pc si problema rezolvata.

| DragomirMihail2020 a răspuns:

PS:Numai daca iti apare ceva de genul acesta.
http://img195.imageshack.us/img195/1561/generichost.gif

Daca nu macar da imaginea ce eroare este si iti voi spune cum rezolvi problema.
Daca este aceasta eroare faci ce am scris acolo primul raspuns.

Iar daca ai reusit nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns sau Evaluez raspunsul.

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Stiu acesta eroare.
Nu te lasa sa deschizi fisiere.exe (aplicatia Win32 nu este valida).

Aceasta eroare apare dupa urma unui:
-Descarcare de fisier
-Controler prost configurat
-Sisteme, fisiere corupte
-Fisiere neinregistrate
-Problema cu configurarea browserului
-Virusi/spyware

| Danciu_Vasile_1973 explică (pentru DragomirMihail2020):

Am scanat cu Malwarebytes Anti-Malware si tot asta imi da si cu combofix am incercat
daca ai altceva astept raspuns

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

Cum se rezolva aceasta problema:
1 Trebuie sa faci o curatare in sistem (Cu antivirusul sau alte programe).
2 Te intrebi cum sa deschid aceaste programe daca nu merge sunt fisiere.exe?
Uite asa:
Click dreapta pe fisier=Properties=Compatibily
Bifezi:Run this program in compatibility mode for (Windows Xp Sp...). SI OK.

Dupa aceea faci o curatare prin tot sistemul tau.
Iar daca ai descarcat un fisier si de atunci a inceput sa mearga asa dezistaleazal si stergel.

Ti-am zis mai sus cauzele de la ce poate fii (asa in mare despre ce este vorba nu m-am bagat prea mult in detalii).

Daca vrei neaparat sa cureti calculatorul si nu ai antivirus descarca:
Kaspersky te ajuta sa rezolvi orice problema legata cu sistemul tau chiar daca ai virusi sau alte probleme la o curatare totala (iti rezolva orice problema de sistemul tau).

Mult Succes!

Cel mai bun raspuns nu uita sa dai Funda la sfarsit.