| Marius0002 a întrebat:

Salut, am o problema legata de internetul prin fibra optica.
Am internet prin fibra optica de la un furnizor local, care pana acum cateva zile mergea ceas, de cateva zile videourile care incerc sa le vad in full hd, 2k, 4k, streamurile, mi se blocheaza intr-una.

Mai detin un pachet de internet de la telekom, prin telefonie fixa si cand ma conectez la acesta totul merge perfect.

Tin sa mentionez ca la internetul cu fibra optica am facut si test online, ping, download, upload bune... daca incerc sa descarc ceva pe steam de exemplu, descarc cu 10mb/s, daca incerc sa descarc ceva prin browser, uneori am viteza de catiba kb, si uneori descarc normal.

Tin sa mentionez ca pana acum 4 zile internetul functiona PERFECT.

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Pai, ce-ai facut "pana acum 4 zile"?

| Marius0002 explică (pentru LPCTSTR):

Adica?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Marius0002):

Ai facut ceva schimbari? Setari? Orice?

| Marius0002 explică (pentru LPCTSTR):

NU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate că nu e de la internet, poate fi de la placa video sau procesor.

| Marius0002 explică (pentru anonim_4396):

De placa video ma indoiesc ca are vreo amestecatura, iar procesorul nu vad cum sa influenteze problema asta, dat fiind faptul ca pana acum cateva zile, internetul mergea blana cu aceasta configuratie pc pe care o am...ce ma nedumereste mai tare e faptul ca imi merge mai bine cu internetul vechi cu doua fire de la telekom, care e ANTIC.