| Iliescu_Alexandru_1988 a întrebat:

Am o problema legata de rezolutia monitorului meu.
Ma jucam sa-mp si am instalat un modpack si cand am vrut sa intru pe un server mi-a spus ceva ca se va schimba rezoutia monitorului. Eu nu am fost atent si am apasat yes atunci s-a schimbat rezolutia si a intrat in samp, in acel moment se vedea textul mic si aveam lag si frame drop si acum as vrea sa imi spuneti daca pot face ceva sa resetez rezolutia sau nu stiu.
Am un monitor Dell 1905fp.
Ce as putea face si sa imi explicati.

Răspuns Câştigător
| Lulu55 a răspuns:

Depinde ce windows folosesti. In general trebuie sa poti da click dreapta direct pe desktop si iti apare acolo optiunea screen resolution. Si acolo schimbi rezoltutia care o vrei tu