| BossKlauX2015 a întrebat:

Salut, am o problema. Mi-am dat reset la windows, totul bine si frumos, mi-am pus world of tanks, grafici maxime, fara lag. Acum am pus sa se traga gta 5 si pubg, se trag iar cand sa le deschis se da restart la pc si nici nu imi apar a mai fi trase. Care este problema? Daca vreti va zic si componentele

5 răspunsuri:
| Florin0012 a răspuns:

Ascultă-mă, da un reset la Windows iar și nu mai descarca jocuri de pe orice site-uri, ai un virus extrem de periculos în pc. Asa am avut și eu. Pune-ți Windows-ul din nou de la început. Și băgați un antivirus după re-instalarea Windows-ului. Și Ia-ți jocurile doar de pe site-urile originale, altfel îți umpli iar pc-ul cu viruși și n-ai rezolvat nimic!

| BossKlauX2015 explică (pentru Florin0012):

Man n-am niciun virus, nu am tras absolut nimic de pe niciun site dubios, doar jocuri de pe steam si wprld of tanks de pe site-ul lor original si mi-am pus si avast (anti virus)

| Florin0012 a răspuns (pentru BossKlauX2015):

Scoate ramii și curata cu peria de dinti, da prima data scoate pc-ul din priza. După ce iai curățat baga-i înapoie. Și după tot cu periuța curată placa video și capul de la procesor, și ventilatoarele, poate fi și de la ventilatoare deoarece încălzește procesorul și pc-ul tău își da restart.

| BossKlauX2015 explică (pentru Florin0012):

Mersi de ajutor dar era din cauza windows-ului. pusesem windows insider -_-

| BossKlauX2015 explică:

Mersi de ajutor dar nu era din cauza asta, pusesem windows insider si de asta. acum il resetez cu varianta de pe Microsoft si o sa mearga blanao. oricum mersi big grin