| ChituAlexandru1289 a întrebat:

Am o problema, sa va explic. Calculatorul meu la,, Core" atinge 83°C-84°C in jocuri si in desktop undeva la 72°C-73°C. Am un i3 6100, Gtx 750ti oc Gygabyte 2gb, ram 8gb, windows 10 pro, 5 ventilatoare originale de la Zalman Z3 plus si cooler procesor este cel de la Intel i3 cu cele 4 clipsuri. Intrebarea este, sunt normale aceste temperaturi? Multumesc

1 răspuns:
| 2EXA a răspuns:

Nu sunt normale deloc mai ales pentru un Intel.
Si eu sunt patita cu temperaturile insa pe AMD.
Treaba este in felul urmator. Pasta termica trebuie data jos si schimbata o data la 3-4 luni.Si trebuie curatat si procesorul