| 136631 a întrebat:

Am o tableta (Samsung Galaxy Tab 2) si nu stiu cum sa instalez jocuri cu fisiere "data". Stiu ca trebuie sa downloadez jocul (spre exemplu PES 2013), fisierul "data"(care este zip)si de aici ma blochez. Sper sa ma ajutati. Dau funda celui ce imi explica mai bine care sunt pasii pentru a instala un joc cu fisier "data".

Răspuns Câştigător
| SmecheruCuSpate a răspuns:

Dai extract here si cauti un fisier.apk (spre exemplu PES2013.apk (nu trebuie sa se numeasca neaparat asa)), cand il gasesti, dai copy apoi paste in fisierul tabletei (trebuie sa ai tableta conectata la PC). Deconectezi tableta, intri in fisierul unde ai pus jocul (trebuie sa fie o aplicatie fisierele mele) intri pe el si instalezi.

ATENTIE: unele jocuri nu se instaleaza asa de simplu. La aceste jocuri cauti tutorial pe youtube de instalare.

Daca vrei sa nu te complici, intra pe www.androidgamesroom.com si cauta acolo jocuri, o sa trebuiasca doar sa le instalezi.