| Dinamo_Valy_1999 a întrebat:

Salut..Am o tableta SERIOUX S746TAB AKALITAB.
Mufa unde se baga incarcatorul s-a dus, asa ca vreau sa o incarc de la PC...Conectez cablul,dar degeaba,, ce pot sa fac? ..imi trebuie vreun driver?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu, îți trebuie un tehnician priceput să schimbe mufa; nu toate device-urile se pot încărca prin mufa USB. sad

| Mateescu_Catalin_1975 a răspuns:

Mufa nu mai face contact si de aceea nu se incarca

| Spiridus2008 a răspuns:

Salutare, Din pacate nu toate tabletele suporta incarcare prin portul de date. Astfel incat daca tableta nu a fost prevazuta cu legaturi de la portul de date la cipset-ul de incarcare nu o sa mearga, si oricum daca ar merge aceasta ar dura o vesnicie pana s-ar incarca prin usb. Cel mai bine sa iti cumper un incarcator, nu costa mult si sunt foarte bune. Presupun ca este de 5v si 2A asa ca gasesti aici : http://www.tableta-android.ro/......r-pw-5v-2a