| KrIsTiAnKrIsTy a întrebat:

Salut am primit un calculator mai vechi si vreau sa-l vand!
Dar am o problema cand intru in jocuri imi apar niste lini pe ecran si se vede naspa!
Placa video este :Nvidia GeForce FX 5500 de 256 mb! si pe orce joc face asa chiar si pe gta vice city sau gta 3!

Am nevoie repede de raspunsuri

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca si restul calculatorului e pe masura placii video ca si perioada de aparitie, atunci poate ca ar fi bun ca donatie, dar si acolo cu rezerve.

| dannyel86 a răspuns:

S-ar putea sa ai o problema cu placa video. Pentru sisteme vechi, cel mai profitabil e sa le vinzi pe bucati, pe piese. Noile calculatoare s-au ieftinit si sunt mai rentabile. Intereseaza-te de firme second-hand sau particulari dornici de piese potrivite cu ce ai tu. Poate iese ceva!