| para001 a întrebat:

Am reformatat pc.ul am instalat placa de baza, cea audio si mai aveam de instalat placa video.
Am instins pc.ul, iar dimineata cand l,am aprins nu mi se mai aprinde monitorul (adica nu mai trimite din unitate semnal spre monitor).
Ce trebuie sa fac, cum procedez?

6 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Pai nu ii trebuie semnal video?
Cum vrei fara placa video instalata?

| para001 explică (pentru zdrangoi):

Nu am mai avut chef aseara sa o mai instalez, iar acum nu mai merge. unitatea porneste dar nu, mi apare imagine pe monitor

| zdrangoi a răspuns (pentru para001):

Pai ce sa-ti zic...
verifica legaturile intre monitor si PC.
baga in priza doar monitorul sa vezi daca intra curent in el (daca e aprins becul de control).
daca monitorul primeste curent inseamna ca legatura dintre el si PC e defecta (cablu).
cam astea.

| para001 explică (pentru zdrangoi):

Monitorul e bun
cablul e bun ca am incercat si cu alta unitate iar cablun n.are nici o treaba

| zdrangoi a răspuns (pentru para001):

Mai mult nu stiu ce sa-ti zic.
mai vezi prin BIOS pe la setari.
vezi daca toate sunt corecte.

| para001 explică (pentru zdrangoi):

Cum sa vad daca n, am imagine?