| Alex_Alex_1998_uS4n a întrebat:

Salut, am si eu 2 probleme cu firefox-ul :

1. Daca deschid o pagina noua si cand dau la link sa scriu de exemplu "google" si enter, imi cauta cu o prostie gen google "Fluey.com", am cautat si in setari si in orice, nu merge sa scap de el... nu stiu cum.

2.Am o mare problema cu reclamele, pe orice pagina imi apar 3 reclame negre jos, cateodata mai apare si in stanga o bara, si cand incerc sa le inchid, imi apar alte site-uri, si cateodata nu fac nimic si ma redirectioneaza pe pagini aiurea, am incercat si add blocker, il am instalat pe firefox si degeaba, nu a blocat nimic.

Va rog frumos ajutati-ma cu aceste 2 probleme.Dau funda raspunsului care imi rezolva problemele, Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In cazul asta iti recomand stergerea definitiva a HDD-ului si reinstalare.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti incerca cu Removal Tool sau Malawarebytes de aici:
http://www.microsoft.com/security/pc-security/malware-removal.aspx
https://www.malwarebytes.org/....../lp/sem/5/
Ce de al 2-lea este trial. Incearca cu primul.

| Alex_Alex_1998_uS4n explică (pentru Salontanul):

Le-am descarcat dar la fiecare cand dau sa deschid instalarea imi spune : "The system cannot find the path specified"

| Salontanul a răspuns (pentru Alex_Alex_1998_uS4n):

Incearca mai intai cu bitdefender online: http://www.bitdefender.ro/scanner/online/free.html

| Alex_Alex_1998_uS4n explică (pentru Salontanul):

Am scanat : "Vești bune! Nu am gasit infecții active pe calculatorul dvs.
Păstrați-l curat cu noul Bitdefender Internet Security!"

Dupa am instalat si bitdefender... am incercat iar sa descarc alea si dupa ce dau sa instalez iar acelasi lucru : "canno find the path specified"

Chiar nu stiu ce sa fac o.o

| Salontanul a răspuns (pentru Alex_Alex_1998_uS4n):

In cazul asta iti recomand stergerea definitiva a HDD-ului si reinstalare.