| Yhg a întrebat:

Am si eu o imtrebare despre ps4 slim 500GB vs 1TB
Adica daca am jocurile pe CD merita 1TB? Eu vreau sa stiu ca de ex ma joc pe CD fifa care are 50GB si cand il scot Ps4 are memoria tot 500? Adica la Playstation store se salveaza in momoria Ps-ului?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Mergi pe cel de 1TB. Degeaba il ai pe disc pentru ca in ziua de azi le trebuie patchuri cand il instalezi si alea pot consuma peste 10 GB, in functie de joc. Da, ce descarci de pe PS Store se salveaza pe HDD.

1 răspuns:
| Rogege13 a răspuns:

În primul rând spațiul ala este folosit pentru a descărca memoria jocurilor si actualizările nu conteaza daca le ai pe CD sau digital ocupa din cate stiu la fel si 1 tb e mai bun decât 500 gb si in plus o sa vezi ca memoria se ocupa atunci când ai descărcat multe jocuri mare fel la continut adica modul poveste si online-ul