| DariusStefan2001 a întrebat:

Am si eu o intrebare:
am un calculator la mana a doua, HP Compaq Elite 8300, Intel Q77 Express chipset, Intel Core i7-3770 3.4GHz CPU, 6GB DDR3 RAM (2x3GB),1TB WD Blue HDD, 250 Samsung SSD si NVIDIA GTX 1050 TI.As dori sa pun inca 16GB de RAM sa am intotal 22GB.Problema este ca nu stiu daca este compatibil cu calculatorul meu, va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Salut,

Poti pune maxim 32gb la 1600Mhz

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu exista memorii de 3gb, probabil ai una de 4gb si una de 2gb.

Daca imi spui modelul placii de baza putem afla imediat. Teoretic ar merge 32gb dar depinde cate sloturi ai ocupate.

| DariusStefan2001 explică (pentru Intruder19):

Salut,multumesc ca mi-ai raspuns la intrebare, am 2 sloturi libere, iar placa de baza se numeste PCEAV0ECY4F0CQ HP CARVER REV, cam asa ceva am citit de pe placa de baza

| Intruder19 a răspuns (pentru DariusStefan2001):

Salut,

Poti pune maxim 32gb la 1600Mhz