| Ionutf16 a întrebat:

Salut,am și eu o întrebare, eu cu niște prieteni vrem sa ne deschidem server de FiveM, cât durează sa îl faci daca incepi de la 0 și cât costa?

3 răspunsuri:
| iVlad27 a răspuns:

Salut.
Cand cumperi host-ul de la o firma.ti-l da pana seara dar de atunci urmeaza problema mare.ce anume vrei sa mai schimbi la server-ul standard pe care ti-l ofera ei in contract.
Fiecare modificare pe care o faci.o sa ia de la 10 la 30 minute chiar daca ai experienta.
Daca il lasi exact cum il primesti.e nevoie doar sa-i dai on/off cand vrei din baza pe care ti-o da odata cu server-ul.

Iar daca vrei sa-l deschizi de la 0..adica sa-l faci pas cu pas...cateva luni...si asta cu ceva experienta deja.

O zi frumoasa

| iVlad27 a răspuns (pentru iVlad27):

Salut,amm uitat sa spun cat costa.
De la 4.99 Euro la 40, Euro pe luna..depinde de cate slot-uri pentru jucatori ai nevoie si cat GB ram vrei sa-i aloci, asta la o firma care ti-l ofera pe cel standard.

De la 0..cam 1000 euro. plus design-er, plus technician daca ai nevoie.
O zi frumoasa, din nou

| RazvanV14 a răspuns:

Dacă vrei să-ți deschizi un server de FiveM, pentru un host foarte ieftin îți recomand VPS, dacă vrei poți lua direct de pe ServerNOW.host (trustpilot: https://www.trustpilot.com/review/servernow.host ) au prețuri bune după părerea mea. Dacă vrei poți vorbi pe discord cu CEO-ul și-ți poate oferi un VPS de teste cu 1nucleu/512mb ram la 1, 5 euro sau ceva de genul.