| ubitzelumada a întrebat:

Salut, Am si eu o intrebare legata de jocul numit grand theft auto v, ma confrunt cu urmatoarea situatie, am reusit sa-l descarc sa-l instalez, intru in joc merge 1 min maxim doua dupa care incepe sa sacadeze (mearga in reluare, dropuri) dramatic, am un pc format din:un procesor am athlon x4 la 3ghz, 4 gb ram ddr3, hdd 500gb si o placa video de la nVIDIA de 2 gb. Care ar fi problema la jocul asta? Zic ca am o configuratie cat de cat buna. Ast sa va spuneti si voi parerile! Dau cea mai mare funda! Ms

3 răspunsuri:
| Dariuselul456543 a răspuns:

Ai windows 10? Ca acum ceva timp mi l-am luat sa vad cum e si aveam un lag infernal in absolut orice joc. Apoi mi-am luat windows 8 inapoi si totul e in regula.De exemplu pe lol pe windows 10 nu prindeam mai mult de 60 de fps cu niste setari foarte slabe si pe windows 8 am in jur de 100 cu setarile la maxim.

| ubitzelumada explică (pentru Dariuselul456543):

Am windows 7 ultimate pe 64 bits. Crezi ca e o problema asta?

| Dariuselul456543 a răspuns (pentru ubitzelumada):

Windows 7 e foarte bun pentru jocuri. Poate e prolema setarilor grafice.Sunt multe efectiv inutile care pot sa scada multe fps-uri.De exemplu eu cand aveam densitatea populatiei si diversitatea populatiei la maxim jocul era unplayable. Daca crezi ca pc-ul tau e suficient de bun poti da texturile pe high si inca 1 chestie sau 2 importante si restul sa le ajustezi la minim si lucrurile inutile sa le opresti(anti-aliasing mananca multe fps-uri si e destul de inutil, etc).