| Marius57899 a întrebat:

Am si eu o intrebare: se poate fura un cont de steam daca ai steam guard activat?

3 răspunsuri:
| TaleGrandee a răspuns:

Nu, nu se poate Steam guard te ajuta de fiecare data cand te loghezii, trebuie sa verificii pe email-ul cu care te-ai inregistrat pe steam, o sa iti trimita un cod pe email. si cand te loghezii, va trebuie sa pui acel cod care ti-l trimit.

| Marius57899 explică (pentru TaleGrandee):

Da ok stiu cum sa il activez.Dar il mai poate fura?

| TaleGrandee a răspuns (pentru Marius57899):

Nu. Pentru-ca de fiecare data cand il acesezii pe un alt ip/pc trebuie steam-ul iti va trimite un email cu o cheie care trebuie sa o introducii pentru a intra in cont, dar nu crede pe nimeni ca iti baga banii in cont, si sa-i dai steamguard-ul