| Ronaldo_Ronaldo_1997 a întrebat:

Am si eu o intrebare si ma enerveaza rau windowsul, abia l-am reinstalat. Am windows 10 pro pe 64 de bit l-am pus pre activated are ceva? Atunci nu l-am pus asa si mi-a mers dar acum osu nu imi merge. E un joc japonez si imi da windows has stopped working, nici un hack la cs go care nu e cu virusi nu pot injecta, mi se inchid programele cs go si altele merg, de la ce o fi problema? De la windows pre activated? Dau funda

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Windows 10 neactivat nu are decat niste limitari relativ la customizare, asta e tot ce face, din cauza ca acum licenta e 20 de lei (ii intereseaza MULT MAI MULT sa aiba windows la tine in calculator si sa castige bani din store, decat sa castige bani din windows)

revenind

tu pare ca ai probleme hardware, presupun ca de aia ai si reinstalat windows-ul, iar ce mi se pare cel mai probabil e ca ai probleme de memorie, ca de aia nu merg crack-urile (care trebuie sa isi forteze modificarile in memoria jocului, care e alt proces) si nici jocul ala japonez, care presupun ca se duce prea sus in memoria ocupata si acolo da peste eroarea de memorie si crapa

incearca sa pui memtest86+
http://www.memtest.org/

| Ronaldo_Ronaldo_1997 explică (pentru Bizon95):

86 sau 64 ca eu am pe 64 bit btw jocul japonez nu contine decat 20 de mega sunt niste cercuri care trebuie prinse cu doua taste si cu mouse te duci dupa ele si e o melodie de fiecare mapa deeci nu e ca cs go la memorie