| Boss491 a întrebat:

Am si eu o problema.
Am un windows 7 ultimate pe 32 biti, pentium 4, 1.50 gb ram si azi am instalat gta san andreas + samp. Dar cand am intrat pe samp sa selectez un server, apas connect, si nu se intampla nimic, adica doar arata ca se incarca putin si gata, nu se deschide, la fel si la gta. Le-am facut pe toate, am pus sa mearga pe windows 98/me, run as administrator, dar nimic. Iar update la placa video nu pot face deoarece cand intru in device manager imi da o eroare, daca stiti voi cum sa fac update la placa video fara device manager, sa-mi spuneti. Nici treaba cu stersul gta_sa.set nu merge pentru ca nu am gasit fisierul acolo in >documents-gta san andreas user files. Problema nu vine de la componente, deoarece trebuie minim pentium 3 si 500 mb ram. Am facut si un test pe game debate si mi-a spus ca pot rula gta san andreas fara probleme, cu setari medium. Voi ce solutii mai aveti?

6 răspunsuri:
| XYZ02 a răspuns:

Cred ca nu mai ai resurse libere(probabil memorie ram) care este mancata de windows.
Pentium 4 in anul 2017 este oribil...
Chiar ti-as recomanda un upgrade, gasesti pe OLX sisteme cu i5 2400 la un pret super decent de 500-600ron.

| Boss491 explică (pentru XYZ02):

Ba, pentru gta san andreas un pentium 4 este foarte ok minimum este pentium 3

| XYZ02 a răspuns (pentru Boss491):

Ai venit aici cu un pc "antic" pentru a cere ajutor si te astepti sa gasesti ceva, ti-am spus eu as paria ca problema este cauzata de memoria ram, incearca sa iti instalezi Windows XP.
Cat despre "Ba" eu nu te cunosc pe tine, tu nu ma cunosti pe mine asa ca respect vad ca nu ai.

| Boss491 explică (pentru XYZ02):

Ma gandeam ca este de la windows si ca trebuie xp, plus ca azi am aflat ca pentru pc-ul meu windows 7 nu este recomandat. si imi cer scuze pentru ca m-am exprimat asa, cu 'ba',

| Boss491 explică:

Revin, acum cand il deschid imi apare ecran negru pentru o secunda si apoi se inchide.

| KanekiMalai a răspuns:

Instaleaza win 37