| Gabriel322 a întrebat:

Salut.
Am si eu o problema.
Cand intru in orice joc mi se blocheaza pc.
Dar daca nu intru in jocuri nu are nimic.
A inceput sa-mi faca asa dupa ce mi-am schimbat sursa.
Procesorul are 52 grade.
Placa video dupa ce deschid pc astept 4-5 minute pun mana pe ea si e foarte fierbinte am si cooler pe ea MODEL: nVidia 9500 gt.
Nu stiu ce sa mai fac. Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Asul11 a răspuns:

Am avut si eu problema asta. Am rezolvat-o dupa o saptamana cand m-am infuriat ca s-a blocat din nou. Am desfacut unitatea si am scos placa video apoi am reintrodus-o si dupa nu am mai avut probleme cu blocatul calculatorului. Mai poate fi problema si la anumite programe care folosesc memorie degeaba. Sper ca ti-am fost de ajutor! Bafta!

| Gabriel322 explică (pentru Asul11):

Da asta am facut si eu a scos placa video si am pus pe onboard merge... dupa ce pun placa video se blocheaza calculatorul in jocuri o sa incerc sa pun o alta placa video. Multumesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gabriel322):

Daca ai pus o sursa slaba pentru placa video, mi se pare normal sa-ti faca figurile astea.

| Gabriel322 explică (pentru anonim_4396):

Pai placa video e nVidia 9500gt 512 mb si sursa are 450w nu e bine?
Din cate am auzit e bine asa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gabriel322):

Da, normal nu ar trebui sa-ti faca probleme. Ce marca e sursa? Posteaza un link catre produs sa vad.

| Gabriel322 explică (pentru anonim_4396):

Sursa se numeste LC-B450ATX e la mana a 2-a si cand deschid pc face vreo 2 minute fss fss fss. nu stiu de ce.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gabriel322):

Sursa aia e pocnitoare. Acum nu stiu ce sa zic, presupun ca sistemul tau nu consuma mult tinand cont de tipul placii video care nu ar trebui sa ridice probleme. Eu zic ca baiu`e sursa, ia una de minim 250w de la un tovaras si vezi daca iti face probleme PC-ului. Daca nu e clar ca sursa actuala e problema.
Eu zic ca o iei pe asta daca constati ca sursa actuala are o defectiune : http://www.pcgarage.ro/surse/njoy/400wgx-400w/
NU UITA, intreaba-i pe cei de la care vei achizitiona sursa ( in caz ca nu o iei de pe P.G. ) daca totul teoretic este in regula cand o vei adauga in sistemul tau ( specifici cate placute rami ai, cate hdd-uri, procesorul, placa de baza ). Bafta!

| Gabriel322 explică (pentru anonim_4396):

Am 2 placute ram ddr2 Hdd sata 2 1tb. procesor AMD athlon(tm) 64 Procesor 3800+ 2. 40ghz

| Gabriel322 explică (pentru anonim_4396):

Pai am 2 placute ram ddr2 1gb una in total 2 gb hdd 1tb sata2 si procesor AMD Athlon(tm) 64 processor 3800+ 2.40 GHz

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gabriel322):

Cred ca e in regula atunci. Eu zic ca e de la sursa, normal nu ar trebui sa-ti faca nici un zgomot sau fasait cum ai mentionat tu ca-ti face la pornirea sistemului!

| Gabriel322 explică (pentru anonim_4396):

Pai placa video mi-a tine in 62 grade si procesorul in 50 -60 nu stiu ce sa fac o sa caut un coler pentru placa video sa vad daca merge
.