| catalinCata92 a întrebat:

Salut am si eu o problema cu calculatorul de cand l-am luat dar nu prea am bagat de seama,dar acum ma enerveaza la maxim am un pc:
AMD Athlon(tm)63x2 dual core 4400+
2.31 Ghz 2.00GB ram
NVIDIA GeForce 7300GT
Hdd 320gb
instalez jocurile si imi merg in reluare dau totul la minim la rezolutie la tot si ma uit pe net la cerinte si ma incadrez cu bine...ce poate sa aiba? sa fie de la windows?folosesc SP3

7 răspunsuri:
| hSh3ad a răspuns:

Poate de la drivere
SAU
Incearca sa inchizi progamele nefolositoare de pe desktop ( ca si Google Chrome, Skype si altele)

| catalinCata92 explică (pentru hSh3ad):

Am inchis tot...nici nu prea am programe din astea... data viitoare am sa incerc un alt windows poate asta e problema

| BCosmyn a răspuns:

Incearca sa faci update la placa video. Daca nici asta nu merge...Instaleaza DirectX 10 sau VCredist 64...Bft.

| catalinCata92 explică (pentru BCosmyn):

Am instalat directx10 tot asa si am incercat sa instalez vcredist64 dar imi da eroare:
This installation package is not supported by this processor type.Contact your product vendor

| catalinCata92 explică (pentru BCosmyn):

Am instalat directx10 tot asa face am instalat si vcredist64 dar imi da eroare:
This installation package is not supported by this processor type.Contact your product vendor

| NuCa20 a răspuns:

Http://www.geforce.com/Drivers/Results/42437 instaleaza de aici ultimu driver pentru placa video si incearca iar :)

| catalinCata92 explică (pentru NuCa20):

Driverul asta e pentru win7 si vista...am cautat eu acolo pentru xp acum il instalez sa vad ce zice