| yoady92 a întrebat:

Salut am si eu o problema cu o eroare la yahoo messenger...imi apare eroape atunci cand incerc sa ma loghez..am sters si dezistalat din control panel apoi am descarcat si reistalat si aceeasi eroare."Yahoo! Messenger has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience.if you were in the middle of something, the information you were working on might be lost.plaese tell Microsoft about this problem.we have created and error report that you can send to us.we will trea this report as confidential and anymous"...cn ma poate ajuta va rog multumesc mult

11 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

YAHOO MESSENGER - DEZINSTALARE COMPLETA
Dezinstalarea completa a programului Yahoo! Messenger
Pentru a dezinstala Yahoo! Messenger exista mai multe posibilitati:
1. folosirea programul de dezinstalare de la Windows: Start » Panou de control » Dezinstalare programe » Yahoo! Messenger » Dezinstalare.
2. utilizarea programul de dezinstalare furnizat de autorul acestui software: Start » Toate programele » Yahoo! Messenger » Dezinstalare / Uninstall / Uninstaller.
3. utilizarea unui program de dezinstalare universal / universal uninstaller.
La sfârsit elimini toate fisierele create de programul Yahoo! Messenger Si intrarile din registri de Windows create de Yahoo! Messenger dupa restartezi calculatorul.
Pentru a elimina intrarile din registri de Windows urmezi pasii:
Start - Toate programele - Accesorii - Run / Executa - scrii "regedit" si dai ok.
Se va deschide o fereastra noua cu editorul de registri, aici intri în: HKEY_CURRENT_USERSoftware si elimini folderul Yahoo! Messenger.
Faci acelasi lucru si în:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE
HKEY_USERS.DEFAULTSoftware.
Dupa restartezi calculatorul, descarci programul si îl instalezi din nou!
Asigura-te ca, calculatorul tau îndeplineste cerintele minime pentru a putea instala aceasta versiune de Yahoo! Messenger!
Acum da un restart si Curata registry cu CCleaner.
http://www.piriform.com/CCLEANER
Acum da un restart pc si ->>>
INSTALARE Yahoo! Messenger v 11.5.0.155 [OFFLINE] [18.3 MB / Windows All] - http://fbx.ro/ksdk5e1em7c76qg8 sau http://www.softpedia.com/......nger.shtml

Bafta!

| yoady92 explică (pentru neluL):

Pfu m ai bagat in ceata laughing... sper sa mearga alta varianta presupun ca nu am..mai usoara laughing... sper sa ma descurc mersi mult

| neluL a răspuns (pentru yoady92):

Nu e greu! Nu te grabi ca nu te alearga nimeni! Unde nu stii intrebi cu toate ca ai explicatii detaliate.

| yoady92 explică (pentru neluL):

Nu merge la fel aceeasi eroare imi da crying de ce? ...programul ala cleaner nu mi o curatat de prin pc nimic nu? ma refer din programe si ce mai am eu prin D?

| neluL a răspuns (pentru yoady92):

In ce partitie ai instalat messengerul? In ce partitie ai windows-ul? El curata doar fisierele restante din pc, ramase in urma dezinstalarilor.

| yoady92 explică (pentru neluL):

In "C" si windowsul si messengerul

| neluL a răspuns (pentru yoady92):

Este cumva bifat programul in Startup?
Intra in Start -> Run si scrie MSCONFIG. Acolo da clik pe STARTUP.
Daca DA ->debifeaza-l si Apply ->OK ->restart pc.

Apoi debifeaza si din program Yahoo Messenger -> ''Sign In Automatically''

Acum reia pasii de mai sus si inainte de a sterge cu CCleaner intra in C/Program Files/Yahoo/sterge folderul Messenger. La fel faci si in Program Data (daca ai).

| Flaviucu a răspuns:

Trebuie sa iti pui instalu de la Yahoo Messenger de pe un stick sau un cd.

| yoady92 explică (pentru Flaviucu):

Salut...am incercat sa l copii pe un stick dar nu ma lasa sa l copii imi zice"cannot remove folder softwareupdate:the directory is not empty"? mersi

| Flaviucu a răspuns (pentru yoady92):

Inainte sa il pui de pe stick sterge si dezinstaleaza-l pe cel vechi. Pe cel de pe stick il pui neaparat pe desktop, trebuie sa-ti mearga.

| yoady92 explică (pentru Flaviucu):

Nu merge la fel aceeasi eroare sad