| slow0 a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu pc... De la un timp nu stiu ce are, atunci cand ma joc un joc mai solicitant pentru unitate, de exemplu gta 5, mi se restarteaza dupa 15 min... Ce problema are?

7 răspunsuri:
| maxbio a răspuns:

Se supraincalzeste. Incearca sa il cureti de praf si sa vezi daca problema inca persista. Daca da, incearca sa iti mai pui un ventilator in PC sau sa iei un cooler After-Market procesorului.

| NONAME113 a răspuns:

Poate ai probleme cu racirea.Schimba pasta si vezi dcaca mai face asa

| Babacu_Viorel_1962 a răspuns:

Buna,daca vrei sa te ajutam, posteaza ce hrdware are PC-ul, este posibil ca, cerintele jocului sa fie mai mari decat sistemul pe care il detii.In cazul acesta se supra-incalzeste una din piesele PC-ului iar sistemul de protectie ii da shut down pentru a evita distrugerea acelei piese.mai jos ti-am postat cerintele de sistem ale jocului:
OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2* (*NVIDIA video card recommended if running Vista OS)
Processor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2. 40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2. 5GHz
Memory: 4GB
Video Card: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
Sound Card: 100% DirectX 10 compatible
HDD Space: 65GB
Recommended Specs

OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
Processor: Intel Core i5 3470 @ 3. 2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)
Memory: 8GB
Video Card: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
Sound Card: 100% DirectX 10 compatible
HDD Space: 65GB.
Verifica componentele PC-ului si daca corespund la cerintele (Recommended Specs), inseamna ca ai o problema cu o anumita piesa din PC de regula pasta de sub procesor.Bafta.
PS tasteaza in casuta de cautare la start dxdiag si vei putea afla ce hardware are PC-ul.

| slow0 explică (pentru Babacu_Viorel_1962):

Nu e asta problema, pc mi-l duce, ca pana acum ma jucam cateva ore cu browser deschis si alte chestii si n-avea nimic. Asta s-a intamplat recent si nu stiu motivul...

| slow0 explică (pentru Babacu_Viorel_1962):

Nu e asta problema. Altadata ma jucam multe ore pe zi, pe langa asta mai aveam browser... deschise.

| Lodroman_Adrian_Cristian_1996 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema, dar nu mai tin minte ce a fost defect in el. Dul la un service si vezi.

| Denis_Dys_1992 a răspuns:

Cati biti ai