| ReTz a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu PC ul si nu stiu ce sa mai fac...deci se aprinde Unitate dar mouseul si tastaura nu aprind, nici monitoru, sau se aprinde unitate si mouseul si tastatura si monitorul nu, nu stiu din ce cauza pentru ca am mai incercat sa il aprind pana la urma s-a aprins si monitoru fara sa misca ceva sau sa umblu la mufe si la priza si apoi am stins pc u si acum nu se mai aprinde monitoru tastatura si mouseul nu stiu de la ce e, dar unitatea merge si nu i dau de capat...am scos placa video si am pus-o la loc si tot nu merge.Cam atat va rog ajutati-ma! Monitoru cand se aprinde unitatea nu se aprinde becul verde la monitor ramane rosu!

2 răspunsuri:
| Luci009 a răspuns:

Dupa parerea mea,cred ca nu mai fac contact bine mufele de la ce ai mentionat tu mai sus sau ar fi posibil sursa sa fie pe cale sa se arda,nu-l mai desface tu, du unitatea la cineva care se pricepe, te-as fi putut ajuta mai mult daca aveam unitatea in fata.
bafta

| ReTz explică (pentru Luci009):

Mersi asa am sa fac