| FuNNyZEWW a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu steam ul, abia mi-am bagat net de la digi, si cand descarc ceva pe steam imi pica efectiv netul doar la laptop, isi da freeze pc ul, si daca bag alt net se descarca fara nici o problema, mentionez ca doar pe steam face asa cu netul de la digi.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Net-ul de la digi este prin fibra, este mai rapid decat celelalte variante pe care le-ai incercat? Nu de alta dar la viteze de descarcare foarte mari steam-ul solicita foarte mult procesorul de aceea probabil iti da freeze. Am impresia ca poti limita viteze de descarcare din client(steam). Incearca sa pui niste limite si vezi daca este vreo schimbare.