| evan a întrebat:

Am si eu o problema cu un lg c300, i-am luat card de memorie, ca fiecare am incercat si eu sa trimit muzica pe el.Se trimit toate bune si frumoase, dupa aceea cand incerc sa le ascult imi apare mesajul "eroare de expirare" am mai citit aici raspunsuri legate de aceasta problema insa am incercat tot ce s-a scris pe aici tot nu merge l-am resetat am sters tot, am revenit la setarile din fabrica si totusi imi da aceeasi eroare.Ma poate ajuta cineva? mersi mult

1 răspuns:
| nashu40 a răspuns:

Ce marca e cardul?
S-ar putea sa fie defect din fabrica daca e nou. Daca l-ai luat de curand si e in garantie poti mege sa ti-l schimbe. Sunt obligati.
Mai ai totusi doua sanse:
1. Zici ca ai sters tot de pe el. Adica ai formatat? Orice card inainte de prima folosire trebuie formatat. Nu sters, formatat. Cauta optiunea asta si formateaza-l;
2. Unele carduri au un..."butonas" ca sa-i zic asa, mic de blocare. Uita-te la el cu atentie si vezi sa nu fie pe "lock" adica blocare si muta-l pe "unlock".
Bafta!