| maxy2343 a întrebat:

Salut, am si eu o problema de ceva timp cu calculatorul, nu am gasit alt topic in care sa pun asa ca uitema. De la un timp calculatorul a avut probleme, am schimbat sursa am luat una noua, mi-am luat rami nou, placa video noua si acum am probleme cu procesoru, imi arata acolo la task manager la perfomance 100 % la cpu usage, atunci cand deschid mai multe chestii cum ar fi mess si vreo 3 ferestre de youtube ( un exemplu). Si la un moment dat aproape se blocheaza, adica merge foarte incet, tine asa 1 minut, dupa ce inchid tot cu chiu cu vai, isi revine la normal... am pasta de racire pe procesor. Daca doriti detalii va spun.

Si tin sa mentionez ca am un cooler pe procesor care functioneaza si inca un cooler care sta pe carcasa ce bate pe coolerul de la procesor, dar nu e conectat, se poate sa fie aia oare problema? ca am incercat sa il conectez sa functioneze dar nu se potrivesc mufele de nici un fel.

Răspuns Câştigător
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Pot fi mai multe cauze, ori ai un virus sau poate ii din cauza hardului.Dai o defragmentare la Hdd si un error checking asa:click dreapta pe hardul in care este instalat windowsul-properties-tools-error checking-check now-bifeaza cele casute ce iti apar si urmatorul restart iti apare un ecran albastru si lasa-l sa scaneze hardul.Eu asa am facut si mi-am rezolvat problema. Daca nu scoateti de pe net programul procexp si iti va arata ce iti consuma din resurse.Bafta!