| Bondane_Lucutza_1996 a întrebat:

Salut am si eu o problema la PC incerc sa deschid programe si tot imi arata o eroare

Windows cannot acces the specified device, path, or file. You may not have the appropiate permissions to acces the item.

Ce sa fac

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Problema este in felul urmator (aceasta eroare este rar intalnita) dar greu o rezolvi.

Trebuie sa instalezi Kasperski sau un antivirus mai bun si sa cureti systemul de operare.

Problema ta este un virus in sistem care nu te lasa sa faci anumite permisiuni (chiar daca ai un singur utlizator pe systemul de operare Winows si esti Administrator) acel virus face ca si cum este un simplu utilizator care nu are permisiunea de a intra.

Singura metoda ar fi click dreapta pe acel program (Run As/Run administrator) si prima Current user sa ai bifat aceea bulita si dai Ok.

Singura metoda de a intra in program.
PS:Aceasta problema se intampla foarte rar de ce ca dureaza cateva zile/saptamani/luni pentru ca un virus sa viruseze un pc/laptop cu aceasta eroare.

Problema se intampla si in felul urmator daca ai:
-Virus/Malware
-Driver corrupt
-Probleme cu Hardiskurile (nefuctionare corespunzator
-Probleme cu Windowsul.
-Securitarea slaba.