| Mariopro55 a întrebat:

Salut, am si eu un laptop si apare Bot menu 1. Windows Bot manager ce trebuie sa-i fac?

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Apesi pe Enter pentru a intra in Windows, asta daca Windows-ul nu are fisierele de boot corupte.

Ca sa nu mai primesti "Windows boot manager", odata de ai intrat in Widows, cauti "cmd", insa nu apesi click stanga, ci click dreapta si "Run as administrator/Ruleaza ca administrator" si se va deschide o fereastra de comanda.
Copiezi asta:
bcdedit /set {bootmgr} displaybootmenu no
Iar in fereastra de comanda dai click dreapta in zona neagra, va aparea un meniu si apesi pe "Paste/Insereaza", iar apoi apesti Enter si inchizi fereastra.
Aici gasesti un clip: https://www.youtube.com/watch?v=L_E1VTU0OaU

De acum n-ar mai trebui sa apara Win boot mgr atat timp cat Windows nu are fisierele de boot corupte.