| Aliader a întrebat:

Am un adaptor de carduri de memorie USB si zilele astea am vrut sa bag ceva de pe pc pe telefon,numa' ca nu-mi mai citeste calculatorul cardul, telefnul il recunoaste dar calculatorul nu....nici macar nu-mi apare icoana aia de unde sa pot intra pe el.Eu cred ca e din cauza adaptorului,cand il conectez la pc imi apare sunetul ala ca si cum ar fi conectat dar nu-l gasesc in My Computer, Va rog dati-mi o solutie!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Incearca ''smecheria'' asta: Scoate calculatorul din priza si apasa pe butonul de pornire asa cu el scos din priza cca 5-6 secunde (se golesc niste condensatori de curent). Apoi conecteaza-l la priza si porneste-l normal si apoi introdu mp3-ul in USB ->s-ar putea sa-l recunoasca acum! Aceasta procedura reseteaza Embedded Controller (CE)

| Aliader explică (pentru neluL):

Am incercat "smecheria" dar tot nu-mi apare....chestia e ca se aude cand il pun iar pe laptop imi apare cand il conectez dar fara sa recunoasca si cardul de memorie

1 răspuns: