| Robert131 a întrebat:

Salut! Am un Asus x540ma 4gb ram celeron n4000 ssd. Ce jocuri imi recomandati? De preferat sa fie survivival sau ceva open word. In afara de mc cs si samp

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!

Este greu de recomandat ceva pentru acel laptop, este foarte slab.

Poți încerca Mount and Blade (primul), Elder Scrolls Morrowind, Deus Ex, Black and White 1 și 2 (dar trebuie configurate să funcționeze pe Windows 10, Gothic 1 și 2 (trebuie configurate), Vampire: the masquerade bloodlines, Fallout 1 și 2 (sunt open world dar și survival), Torchlight și Diablo (mai mult dungeon crawler dar sunt bune), Don't Starve (open world dar și survival).

Sper că lista te va ajuta.

| Jakoban a răspuns:

Salut, laptopul este destul de slabut din punc de vedere al performantei, nu prea ia ce juca pe el plus ca nici nu ai o placa video dedicata pentru asta, desi exista cateva jocuri pe care le poti juca mai vechi dar cu o poveste destul de interesanta, incearca Mafia 1, Sarface ( jocul nu fiulmul este un fel de GTA ), ceva survivival nu am ce sa ti recomand, cum spuneam laptopul nu are o perfoarmanta foarte buna