| anonim_4396 a întrebat:

Am un calculator cu urmatoarele specificatii: Un Procesor Intel® Celeron™ G1820, 2700MHz, Haswell, 2MB, o Placa video GIGABYTE GeForce® GT 710, 1GB DDR3, 64-bit, Memorie RAM de la HyperX Fury de 4GB (o placuta). As vrea sa imi schimb procesorul cu ceva mai bun. Bugetul meu este de 200-300 de lei. Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| 4NON1M2004 a răspuns:

Nu nu poti găsi un procesor Intel bun la pretul acela dar daca ai avea un buget mai mare cu cateva sute de lei ți-ai putea schimba si placa de baza ca să îți poți lua un AMD Athlon 3000g este mai bun decat procesorul tau actual.

1 răspuns:
| 4NON1M2004 a răspuns:

După parerea mea ca sa te mai informez la un pc cu acest(3000g) procesor actuala ta placa video nu îți mai este de folos și mai performant este placa video integrată de la AMD îți sugerez daca faci aceasta schimbare să nu mai folosești placa video.
Sper că ţi-am fost de ajutor.