| JohnMR06 a întrebat:

Salut, am un gtx 950 de 2gb si un procesor i7 3930k 3. 20Ghz si 32gb ram, problema care e, pana acum doua luni pc ul imi mergea perfect nici o problema ma jucam fivem in general, acum cateva zile am intrat in fivem iar placa video imi sta constact la 100% iar ajunge la 70 de grade, aceasta imi provoaca drop frame uri imense, iar chestia asta e pe toate jocurile. Pana si pe fortnite la minim setting pe maximum performace, ce as putea face? tin sa mentionez ca am curatit pc ul acum doua saptamani complet. Iar spre de exemplu daca ies din joc si stau unpic in alt tab si intru inapoi in joc din nou merge unpic bine iar apoi revin drop frame urile. si inca una, am facut restart la windows acum cateva zile si am formatat toate diskurile crezand cai vreun virus

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Placa video ramane la 100% si daca nu esti in jocuri?

| JohnMR06 explică (pentru Wr3nch):

Nu, doar in joc

| Wr3nch a răspuns (pentru JohnMR06):

Atunci clar e placa prea slaba. Da setarile mai jos si vezi daca e la fel.