| Daniel_Bolache_1998 a întrebat:

Am un laptop Acer Aspire 5737Z.
Procesor Intel Core 3. 2Ghz cu pasta schimbată acum o săptamană.
Hard Disk 250 Gb,
Placa video 2Gb,
Ram 6Gb.
In jocuri precum : Metin2, sau jocuri nu foarte sofisticate, am lag adica joc cu fps mic. Nu stiu din ce cauza ar putea fi. E lag de la laptop nu e lag de internet.
Care ar putea fi cauza ca merge asa greu laptopul? Am facut setarile pentru grafica, tot, sa mearga la low pentru o viteza mai mare dar degeaba. Am reinstalat windows 7 dar degeaba. L-am curatat de praf la un service autorizat dar tot degeaba. Am cooler dedesubtul laptopului.
Astept raspuns
Fundă.winking

1 răspuns:
| DragonSlayerDxD a răspuns:

Din pacate nu conteaza daca ai un PC de ultima generatie sau unul mai vechi. Jocul fiind foarte batran si el nu stie sa foloseasca eficient si complet resursele disponibile motiv pentru care ai lag(frame drop). Daca mai ai nedumeriri despre subiect poti sa ma gasesti pe discord DragonSDxD#5420