| Bogdan_Radu_1993 a întrebat:

Am un laptop Acer Aspire 5742G configuratia (i5-480M, Nvidia GT 540m, 4 GB DDR3, 640GB HDD) si in battlefield 4 ( in jocuri in general) temperatura procesorului ajunge ~100 grade C iar temperatura placii video nu sare de 80 grade. Acuma stiu ca laptopul nu este pentru jocuri. Urmeaza sa imi cumpar un cooler pad. Am schimbat pasta la un service in august (Artic silver MX-4) iar de 2 zile i-am curatat ventilatorul de praf. Ce pot sa fac sa reduc temperatura ca nu este normal asa?

1 răspuns:
| IonutskilzZ a răspuns:

Poate sa ii pui un overclock dar nu stiu daca exista pentru laptop :l