| alexandrughelber a întrebat:

Am un laptop Asus. cu procesor Intel Core i3-4030U, 1,9Ghz. 4GB RAM si placa video Nvidia Geforce 820M. Si problema e ca nu.mi ruleaza jocurile bine, de ce se intampla asta?

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Placa Video foarte slaba!

| SilviaDulcik a răspuns:

Despre ce jocuri este vorba?

| HandaSei a răspuns:

Este un laptop destul de slăbuț... mai mult pentru multimedia, clar nu unul de gaming! rolling on the floor
Placa video este extrem de slabă, primește un calificativ de 2, nici procesorul nu excelează are un 4.7 pe GameDebate... iar 4 gb ram clar nu este suficient pentru gaming! Este un pc în general de stat pe net, uitat la filme etc. și maxim dacă e ceva jocuri mai mici sau foarte bine optimizate!

| Darius1248756 a răspuns:

Inseamna ca laptopul nu este pentru gaming!