| xNetricsa a întrebat:

Salut, am un laptop Asus rog gl573, insa am o problema. Problema este ca il bag la incarcat, se incarca pana la 100 dar dupa vreo cateva ore imi scade la 99, 98, 97. Vad ca incarcatorul nu are nimic, nu e stricat...e luat de aproape o luna, ce as putea face? am cautat pe Youtube, am dezinstalat driverele de la baterie, am bagat incarcatorul din nou, doar ca nu ramane bateria 100% incarcata. O incarca ramane maxim 3 ore si scade 99, in care imi tot apare eroarea asta:avaible(pluged in, not charning) astept o solutie! Repet: Incarcatorul nu este stricat, functioneaza. problema e ca bateria nu ramane 100 incarcata.

3 răspunsuri:
| MihaitaMihai1989 a răspuns:

Este normal! Functia stand-by consuma din baterie, asa ca daca il tii pe stand by inchide-l normal

| xNetricsa explică (pentru MihaitaMihai1989):

Ok, ce trebuie sa fac sa nu mai stea pe stand-by?

| MihaitaMihai1989 a răspuns (pentru xNetricsa):

Nu inchide laptop-ul dandu-i display-ul in jos, ci inchide-l din meniul start