| Kampion a întrebat:

Am un laptop ASUS X52F si am o problema. Se duce foarte repede bateria si e momente sa am un x la baterie, trebuie sa scot incarcatorul si sa il bag din nou. Daca bag bateria la congelator va avea efect? Se va descarca mai greu?

2 răspunsuri:
| zKw a răspuns:

Strici bateria...
Du laptop-ul la un service si vezi daca problema e de la baterie sau de la el. Daca e de la baterie schimbo.

| Andi86 a răspuns:

Nu o baga la congelator, caci nu se stie daca o mai scoti "in firea ei". Ia-ti o alta baterie, uite la modelul tau si cauta alta pe net.