| Anonim0491 a întrebat:

Salut, am un laptop cu ecran de 60hz si vreau sa il duc la 75hz prin aplicatia CRU, a mai facut cineva overclock la ecran de laptop? Daca da, ati avut probleme?

Va dauna mult laptopului acest overclock?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu recomand. Daca era un pc poate dar aici ai sanse sa ramai fara ecran ai unul noube destul de scump. Plus ca 15hz in plua nubw cine stie ce.

| Anonim0491 explică (pentru Wr3nch):

Merita mai mult sa imi cumpar un ecran nou cu 120hz si sa il schimb in service?

| Wr3nch a răspuns (pentru Anonim0491):

Daca celelalte componente pot duce rata de refresh mai mare da. Dar tine cont ca pierzi garantia daca e nou.